Nice

Nice je najväčším letoviskom na Francúzskej riviére. Mesto je plné parkov, fontán ale aj múzeí a palácov.  

Mesto Nice je hospodárskym a kultúrnym centrom celého pobrežia. Mesto sa delí na niekoľko častí: Vieux Nice, staré mesto a prístav, centrum mesta, ktoré pochádza z 19. storočia za Promenade des Anglais, a elegantný Cimierz, ktorý stojí nad mestom zo severu.  

Najkrajší palác, ktorý v meste nájdete je rozhodne Palais Lascaric. Jeho strop zdobia fresky. V tejto starej časti mesta nájdete veľa klubov, barov a bistier. Nachádzajú sa tu aj miestne obchodíky, kde kúpite ten najlepší panenský olivový olej. 

Historickú časť oddeľuje rieka Paillon. Na jej brehu nájdete krásne záhrady, námestie a fontány. Nachádza sa tu aj zaujímavá budova zo skla, v ktorej sa nachádza múzeum moderného a súčasného umenia.  

Na mieste dnešnej katedrály Cathedrals St Nicolas kedysi stála vila cára  Nikolaja Alexandroviča, ktorý zomrel v roku 1865. Neskôr jeho manželka dala postaviť na tomto mieste katedrálu.  

Pokiaľ radi chodíte do múzea, v Nice sa určite nudiť nebudete. Medzi tie najnavštevovanejšie patrí múzeum Marca Chagalla, múzeum Henriho Mattisse a múzeum moderného umenia.  

Mesto Nice je plné barov, kaviarní a obchodov, ktoré nájdete takmer na každom kroku. Toto mesto je stvorené pre tých, ktorý majú radi luxusnú dovolenku.  
 

nice