Mykonos

Mykonos je ostrov, na ktorom nájdete krásnu prírodu, modré more, úchvatné piesočnaté pláže a biele domčeky. Pevninu zdobia nádherné kostoly, ktoré vynikajú červenými a modrými kupolami.  

Na ostrove nájdete rušný prístav, ktorý je rozdelený na dve štvrte: Kastro a Malé Benátky. Prístav je centrom zábavy, nakupovania a dobrého jedla.  

Vnútrozemie je, práve naopak, veľmi kľudné. Má nepravidelný povrch s úrodnými terasami, kde často počujete divoké kozy a cikády.  

Symbol ostrova už od 50. rokov minulého storočia je pelikán. Dnes býva v prístave Petros II., ktorý prišiel aj so svojou partnerkou z nemeckej zoo. Dnes ho môžete vidieť prechádzať sa po móle a kradnúť pouličným predavačom ryby. Fotografiu s ním si z návštevy ostrova musí odniesť každý turista. 

Na celom pobreží nájdete mnoho kostolíkov a kaplniek, ktoré dali postaviť námorníci ako vďaku za to, že prežili stroskotanie lode. Dnes už je more bezpečnejšie, preto je lákadlom pre turistov z celého sveta. Nájdete tu krásne pláže, na ktorých môžete vyskúšať rôzne vodné športy a vydať na člne sa môžete aj na blízky posvätný ostrov Délos. 

Ostrov Délos bol v antike kultúrnym a náboženským centrom oblasti Egejského mora. Taktiež je považovaný za rodisko boha Apollóna. Uvidíte tam veľa pamiatok, medzi ktorými dominuje Levia terasa a mozaikové podlahy.  

mykonos