Prírodopisné múzeum

Monumentálna stavba tohto múzea je navrhnutá v románskom štýle je najpompéznejšia stavba zo všetkých múzeí v South Kensingtonu. Jej stavba znamenala veľký pokrok v stavebníctve, pretože jej konštrukcia je postavená zo železa a ocele. V múzeu sa nachádza 70 miliónov exponátov, ktoré môžeme rozdeliť do piatich skupín: zoológia, botanika, paleontológia,  entomológia a mineralógia. 

prvé zbierky sa zaslúžil írsky lekár Hans Sloan, ktorý po celý jeho život zbieral sušené rastliny, vypchaté zvieratá a ľudské kosti. Pred vznikom Prírodopisného múzea boli jeho zbierky umiestnené v Montague House.  

Výstava múzea sa snaží priblížiť základným témam, ako sú napríklad ekológia a vznik našej planéty alebo vývoj človeka. Na túto tému sa dozviete množstvo zaujímavých informácií aj vďaka interaktívnym metódam. Múzeum sa rozdeľuje na tri úseky: sála Života, sála Zeme a Darwinovo centrum.  

sále Života vás určite zaujme výstava Ecology, ktorá skúma prírodu a postavenie človeka v prírodnom reťazci. Uvidíte realistickú repliku dažďového pralesa, kosti a exponáty dinosaurov, jaštery v reálnej veľkosti sadrový odliatok kostry diplokoka, ktorý žil ešte v druhohorách.  

sále Zeme budete zasvätení do histórie našej Zeme. Môžete skúsiť aké je zažiť zemetrasenie v samoobsluhe v Japonsku. Uvidíte aj kolekciu minerálovkrištáľov a drahých kameňov. 

Posledná časť dostala meno po Charlesovi Darwinovi. V tejto časti nájdete jeho herbáre, 3 milióny exemplárov rastlín, 17 miliónov vzoriek hmyzu a neuveriteľný osemmetrový exponát hlavonožca, ktorý bol vylovený neďaleko Falklandských ostrovov.   

prírodopisné múzeum londýn