Výlety na Gran Canaria

Ostrov je veľmi bohatý na výlety. Kľudne aj každý deň dovolenky môžete stráviť niekde inde, spoznať nové miesto a lepšie spoznať miestnu kultúru. Pokiaľ chcete vidieť čo najviac, najlepšie je, keď si požičiate auto a prejdete sa po celom území.  

Ak vás lákajú kaňony, púštne duny a pralesy, vydajte sa na výlet radšej pešo. Cestou narazíte na malé dedinky, kde vás privítajú pôvodní obyvatelia. Tí sa živia prevažne poľnohospodárstvom a žijú kľudný život.  

Najčastejším turistickým cieľom je práve stred ostrova, ktorý tvorí ručne vyrábaný monument ukrižovaného Ježiša Krista. V jeho okolí je veľa reštaurácií a obchodíkov so suvenírmi. Toto miesto vám poskytne nádherný výhľad na kopcovitú zelenú krajinu.  

Ďalej sa môžete zastaviť v dedine Tejeda, kde uvidíte archeologické nálezy a jaskynné maľby. Ďalším vyhľadávaným miestom je zvláštny skalnatý útvar, ktorý sa volá Roque Nublo. Ide o skalnatý útvar, ktorý vytvorila erózia a je považovaný za posvätné miesto.  

Zájsť môžete aj do prístavu Puerto de Mogán, ktorý má prezývku "Malé Benátky". Cez mestečko ide mnoho kanálov. Konajú sa tu aj pravidelné trhy a nachádza sa tu pekná pláž na poobedný relax.  

Ak cestujete s deťmi, mali by ste navštíviť najobľúbenejší turistický rezort Maspalomas, kde sa nachádza aquapark s tými najrozmanitejšími vodnými atrakciami.