Dubai Twin Towers

Táto stavba slúži na nákupy a oddych od roku 1998. Dvojičky nájdete v starej časti Dubaja, konkrétne v štvrti Al Rigga Butee.  

Dubai Twin Towers alebo Rolex Tower dotvárajú obdivuhodnú panorámu zálivu Dubai Creek. V jednej veži je výhradne ubytovanie a v druhej veži sa nachádzajú kancelárske priestory. Nájdete tu aj nákupné centrum s reštauráciami a kaviarňami. Tie najlepšie obchody nájdete na troch poschodiach, ktoré majú rozlohu 81 000 m2 . Pre romantikov a gurmánov je tu vybudovaná terasa, na ktorej najmä večer zažijete neopakovateľnú romantickú atmosféru s výhľadom na Dubai Creek, ktorý je vo večerných hodinách nádherne rozsvietený.   

Nákupné centrum, ktoré sa tu nachádza je preslávené dizajnérskymi obchodmi a obchodmi so značkovými hodinkami a šperkami. Obzvlášť sa sem oplatí ísť počas každoročného nákupného festivalu, ktorý sa koná v januári. Vtedy môžete nakúpiť naozaj luxusné kúsky za veľmi nízke ceny.  

Twin Towers sa vďaka svojej architektúre a polohe stali jedným z najobľúbenejších turistických miest. V okolí dvojičiek sa nachádzajú parky a záhrady, kde si môžete po nakupovaní oddýchnuť a načerpať sily.  

Pravidelne tu môžete naraziť na rôzne veľtrhy a výstavy, ktoré sú sprístupnené verejnosti.