Doprava v Dubaji

Mesto Dubaj je jedným z najvýznamnejších centier svetového obchodu. Kvalita dopravy je dnes na omnoho lepšej úrovni ako v minulosti. V súčasnosti stále prebieha modernizácia, ktorá bude dokončená v roku 2020.  

Letisko  

Letisko Dubai International Airport patrí medzi 15 najvyťaženejších letísk na svete. Je to taktiež jedna z najväčších budov sveta a domovským letiskom spoločnosti Emirates. Z letiska sa bez problémov dostanete metrom, taxíkom a aj autobusom kamkoľvek. 

Metro 

Metro v Dubaji je prvým podzemným dopravným prostriedkom, ktorý vznikol na Arabskom polostrove. Prvá trasa metra bola slávnostne otvorená v roku 2009 a o dva roky neskôr otvorili aj ďalšiu trasu.  

Toto cestovanie je veľmi pohodlné a lacné. Cena závisí od doby, ako dlho sa metrom presúvate. Každého turistu vždy zaskočí, že tieto podzemné vlaky jazdia bez vodičov.  

Odviezť sa môžete od šiestej hodiny ráno do 23:00. Prvý vagón sa volá "Gold Class", kde nájdete luxusné sedačky a wifi. Nájdete tu aj špeciálne vagóny pre ženy s deťmi.  

Taxi 

Taxikári v Dubaji sú slušní a ceny sú celkom prijateľné. Všetky autá majú klimatizované, čisté a moderné. Jediným rozdielom je farba strechy, ktorá naznačuje jednotlivé spoločnosti. Pre turistov to však žiaden rozdiel nerobí, pretože ceny majú rovnaké.  

Lodná doprava 

V Dubaji sa nachádzajú dva veľké prístavy: Port Rashid a Port Jebel Ali. Prístav Port Jebel Ali je zároveň najväčším umelým prístavom a najväčším prístavom na Blízkom východe. V Dubaji sa môžete presúvať aj vodnými autobusmi alebo vodnými taxíkmi.