Pamiatky v Birminghame

Dominantou mesta je nákupné centrum Bull Ring, ktoré navrhol český architekt Jan Kaplický. V meste nájdete aj významnú koncertnú halu, International Convention Centre, v ktorej vystupuje Birminghamský symfonický orchester

Svetoznámym komplexom je priemyselná štvrť  Jewellery Quarter, kde sa vyrábali a stále vyrábajú krásne šperky. Až jedna tretina všetkých šperkov vyrobených vo Veľkej Británii pochádza z tejto štvrte.  

Birmingham má aj pestrú kultúru. Veľmi dobrým príkladom je svetoznámy Birminghamský kráľovský balet a preslávená je aj najstaršia tanečná škola na svete -  Elmhurst School of Dance.  

Birmingham je zapísaný aj do histórie hudby, pretože práve tu vznikali rôzne nové hudobné štýly. Bol to napríklad heavy metal a v 70. Rokoch tu vypukol záujem o reggae a do povedomia sa dostala kapela UB40. Z Burminghamu pochádza mnoho svetovo známych hudobníkov. Narodil sa tu napríklad Robert Plant alebo John Bonham. 

V meste nájdete veľa divadielgalérií a múzeí. Za spomenutie stoja najväčšie z nich - Alexandra Theatre alebo Birmingham Repertory Theatre.  

Pokiaľ túžite zájsť do galérie, veľkú zbierku obrazov nájdete v Birmingham Museum & Art Gallery. Ak ste fanúšik súčasného moderného umenia, navštívte Ikon Gallery. A v neposlednom rade by ste nemali vynechať prehliadku Národného centra morského života – National Sea Life Centre. 

lacné letenky birmingham