Letenky na rozprávkové Santorini už za 76 eur

Ikonické fotky z gréckeho ostrova Santorini pozná azda každý. Kaskádové biele domy s modrými kupolami, biele veterné mlyny a azúrové more. Zažite jedno z najviac rozprávkových miest sveta. Letenky na Santorini sú teraz v ponuke už za 76 eur.

Zo všetkých gréckych ostrovov vyniká najviac práve Santorini. Toto miesto však nie je úžasné iba na obrázkoch, ale v skutočnosti je ešte oveľa krajšie. Santorini je TOP medzi dovolenkovými destináciami a rajom pre turistov zo všetkých kútov sveta. Ponúka nevšedné historické, geografické a kulinárske zážitky. A tu vám prinášame niektoré z nich:

Santorini je súostrovie ostrovov. Pozostáva z ostrovov Théra (nazýva sa Santorini), ktorý má tvar veľkého polmesiaca, menšieho ostrova Therasia, ostrovov Kameni (Palia a Nea) a neobývaného ostrova Aspronisi.

Tieto ostrovy ležia na obrovskej sopke naplnenej vodou, ktorej erupcia v minulosti bola tak masívna, že spôsobila zánik Minojskej civilizácie na Kréte vzdialenej 110 km. Zvyšky krátera sopky sa dvíhajú do výšky a vytvárajú kaskádovitú scenériu ostrova. Práve pre tento vulkanický pôvod sa na Santorini nachádzajú biele, čierne a červené pláže.

Sopečný charakter ostrova sa tiež zaslúžil o neobyčajné prostredie pre kultiváciu viniča. Vďaka nezvyčajnému výskytu minerálov, chutí santorínske víno doslova magicky a radí sa k tým najchutnejším v Grécku.

Na Santorini narazíte tiež na výnimočný počet kostolov, ktorých tu je údajne až 400. Charakteristické sú snehovo bielou omietkou a modrými kupolami s krížikmi. Práve kostoly sa stali nepísaným symbolom Santorini a nemôžu chýbať snáď na žiadnej fotke.

Ďalšou fenomenálnou črtou Santorini sú jeho unikátne pláže, a to od bielych cez červené až po čierne. Najobľúbenejšia je sivá pláž Monolithos a čierne pláže Perissa, Avis a Perivolos.

Teraz tu máme niečo pre potešenie chuťových pohárikov. Obľúbenou pochúťkou na ostrove sú vínne listy plnené ryžou, bylinkami, cesnakom a korením Dolmades.

Santorini má tiež vlastné Pompeje. Je nimi archeologická lokalita Akrotiri, ktorá bola považovaná za výnimočné vyspelé mesto už počas doby bronzovej. Toto miesto bolo rovnako ako Pompeje zničené erupciou sopky. Môžete tak navštíviť zvyšky, ktoré sa podarilo objaviť.

Letenky Viedeň - Santorini nájdete tu:

letenky santorini