Letenky do zimného Madridu z Bratislavy za 72 eur

Madrid je rovnako krásny v lete ako i v zime. Úžasná atmosféra, španielsky temperament a zaujímavosti na každom kroku. Letenky do mesta kráľov teraz za úžasných 72 eur. 

Madrid je hneď po Barcelone druhým najobľúbenejším mestom Španielska. Síce nemá prístup k moru, ale to mu rozhodne neuberá na kráse. Turisti ho milujú najmä pre jeho priateľskú a uvoľnenú atmosféru. Spoznávať Madrid je rovnako vzrušujúce ako sledovanie futbalového zápasu miestneho Real Madrid s FC Barcelona. 

Madrid leží v srdci Španielska, v oblasti Kastília. Pohoda tohto mesta sa prelieva ulicami, ktoré vás zavedú k nádherným pamiatkam ako Kráľovský palác, katedrály, miestne tržnice alebo námestia. V meste sa v minulosti potulovalo množstvo medveďov a práve to je dôvodom, prečo sa dnes na námestí nachádza socha medveďa, ktorý sa opiera o strom madroňo. 

Rakúsky Madrid je najstaršou časťou mesta a pochádza ešte z čias Habsburgovcov, ktorí tu vládli v 16. - 17. storočí. 

Na návštevu Madridu vám budú stačiť 2 - 3 dni. Ak sa zaujímate o umenie, mali by ste navštíviť múzeum Museo del Prado, kde nájdete obrazy od umelcov ako Velasquez alebo Goya. Museo Reina Sofia je zase venované modernému umeniu a nachádza sa tu rozsiahla zbierka od Picassa, Salvatora Dallího alebo Joana Miróa. 

Medzi najkrajšie zastávky v Madride patrí Kráľovský palác (Palacio Real), ktorý je tiež najstaršou stavbou v meste. Je sídlom španielskeho kráľa a v interiér paláca tvorí úctyhodných 2800 miestností. Predstavujú však len štvrtinu z toho, o čom sníval bourbonský kráľ Felipe V., ktorý dal palác postaviť. Vstup paláca chráni stráž v typických uniformách a čiernych klobúkoch. Palác zasiahol v roku 1734 veľký požiar a jeho rekonštrukcia trvala celých 26 rokov. 

Hlavnou dopravnou a obchodnou tepnou Madridu je Gran Via, ktorá patrí medzi turisticky vyhľadávané miesta. Nájdete tu obchody luxusných značiek, luxusné hotely a vynikajúce reštaurácie zvučných mien. 

Hlavným námestím Madridu a zároveň symbolickým stredom Španielska je Plaza Mayor. Na tomto mieste sa kedysi konali popravy a býčie zápasy. Dnes je to známe centrum turizmu. 

Letenky do Madridu z Bratislavy nájdete tu:

letenky Madrid