Letenky do slnečného Madridu len za 75 eur

Nechajte sa unášať španielskym temperamentom a úžasnou atmosférou Madridu. Letenky do "mesta kráľov" z Bratislavy zoženiete teraz za skvelých 75 eur. 

Možno preto, že Madrid nemá prístup k moru, zostáva v tieni slávnejšej Barcelony. Je to však škoda, keďže Madrid je rovnako krásny a neodolateľný, dokonca turistami označovaný za uvoľnenejší a otvorenejší ako Barcelona. Prechádzať sa Madridom je rovnako vzrušujúce, ako sledovať futbalový zápas miestneho Real Madrid s FC Barcelona. 

Madrid bezpochýb patrí k najkrajším metropolám Európy. Nachádza sa v srdci Španielska, v oblasti Kastília. Žije tu viac ako 3 milióny obyvateľov. V meste bolo kedysi množstvo medveďov a práve z tohto dôvodu stojí v meste socha medveďa opierajúca sa o strom madroňo. 

Najstaršia časť mesta, Rakúsky Madrid, pochádza ešte z čias Habsburgovcov v 16. - 17. storočí. 

Na spoznávanie Madridu, budú vám stačiť 2 - 3 dni. Ak patríte k milovníkom umenia, nemali by ste obísť múzeum Museo del Prado, kde nájdete obrazy miestnych velikánov ako Velasquez a Goya alebo Museo Reina Sofia, venované modernému umeniu s rozsiahlou zbierkou Picassa, Salvatora Dallího alebo Joana Miróa.  

Ďalšou významnou zastávkou je Kráľovský palác (Palacio Real). Palác je najstaršou budovou v meste a zároveň sídlom španielskeho kráľa. Interiér paláca tvorí 2800 izieb. V roku 1734 zasiahol palác veľký požiar a jeho rekonštrukcia trvala celých 26 rokov. 

Hlavnou obchodnou a dopravnou tepnou Madridu je Gran Vía. Patrí medzi veľmi obľúbené a turistami vyhľadávané miesta. Môžete tu nájsť množstvo obchodov svetových módnych značiek, luxusných hotelov a známych reštaurácií. 

Plaza Mayor je hlavným námestím Madridu a symbolickým stredom Španielska. Kedysi sa tu konali popravy a organizovali byčie zápasy. Dnes to je centrum turizumu. 

Z čias španielskych kráľov sa zachovali prekrásne parky, záhrady a zeleň, ktoré skrášľujú Madrid dodnes. 

Letenky do Madridu z Bratislavy nájdete tu:

letenky Madrid