Letenky do Kodane z Budapešti už od 50 eur

Kodaň je obľúbeným mestom mnohých cestovateľov. Množstvo bicyklov, typické farebné domčeky a úžasná atmosféra. Spoznajte túto škandinávsku krásku s letenkami už od 50 eur. 

Letenky ponúka nizkonákladová letecká spoločnosť Ryanair a odlet je z letiska v Budapešti. V cene spiatočnej letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 55 x 40 x 20 cm do 10 kg a menšia taška s rozmermi 35 x 20 x 20 cm. 

Kodaň je hlavné mesto Dánska a vďaka svojej ostrovnej polohe sa prezýva i "Benátky severu". Mieša sa v ňom moderný duch s dokonalým šarmom. Kodaň ponúka historické pamiatky, jedinečné miesta a priateľskú atmosféru. Je jedným z najekologickejších miest sveta. Obľúbeným dopravným prostriedkom sú najmä bicykle. Nájdete tu perfektne vybudované cyklotrasy, ktoré pretkávajú celé mesto. 

Symbolom mesta sa stala socha Malej morskej panny, ktorá je najviac vyhľadávanou turistickou atrakciou. Známa je z rozprávky Hansa Christiana Andersona a je zobrazená v čase, kedy sa vydala za princa a pri pobreží smúti za domovom. Pre milovníkov histórie bude zaujímavá návšteva Národného múzea, v ktorom sú zachytené dejiny Dánska a to už od doby ľadovej. 

Letenky do Kodane z Budapešti nájdete tu:

letenky kodaň